Brouzdej.cz


Přečtěte si: všechno | články | krátce

Doporučujeme: vyhrajte reklamní USB flash disky podle vašeho vlastního návrhu.

Návštěvnost v říjnu 2006

Weblog Brouzdej.cz navštívilo v říjnu podle iAuditu celkem 16 428 unikátních návštěvníků, kteří shlédli celkem 36 645 stránek. Další statistika je od Navrcholu. Dařilo se také Začínej.cz, které v září zaznamenalo 9 815 unikátních návštěvníků a 27 885 zobrazených stránek. Musím opět najít chvilku času, abych dokončil rozepsaný seriál o Google AdWords. Marknet.cz navštívilo 4 203 návštěvníků (8 041 zobrazených stránek) a Marknet.eu jen 1 800 návštěvníků (2 612 zobrazených stránek).

Bezplatná verze Navrcholu.cz mi starší statistiky maže. Proto si návštěvnost zapisuji do svého blogu.

14. 11. 2006 1:16 | har | [Více]

Nový Smíchov: Ochranka napadla malé dítě

Dnes jsem byl svědkem situace, kdy člen ostrahy v supermarketu Tesco omezil osobní svobodu malého dítěte. Ochrankář kluka vláčel v přízemí supermarketu Tesco v nákupním ráji Nový Smíchov v Praze. Okamžitě se kolem vytvořil shluk ostatních nakupujících. Ochrankář své jednání vysvětloval tím, že klukovi řekl, aby někam nekopal a kluk mu údajně sprostě nadával. Když lidé okolo upozornili, že by měl správně přivolat policiii, začal argumentovat paragrafem 13. Malý kluk přitom nebyl nijak agresívní, seděl na dlaždičkách a brečel. Pochybuji, že by se kluk dopustil trestného činu. Nutná obrana je možná pouze pro odvrácení trestného činu. Všechny ostatní případy se musí řešit jiným způsobem. Ochranka supermarketu má stejná práva jako každý jiný občan. Nesmí omezit osobní svobodu druhého člověka. Nesmí nahlížet do tašek zákazníků bez jejich souhlasu.

Reportér České televize František Lutonský líčí svoji zkušenost s ochrankou obchodu, který nazývá pracovně slovem Křižovatka. Když si nic nezakoupil, cestu mu zastoupili dva členové ochranky a trvali na osobní prohlídce jeho tašky.

V roce 2003 zmlátila ochranka dva zákazníky za to, že v obchodním domě fotografovali. Jak je vidět, nezměnilo se vůbec nic.

21. 10. 2006 19:21 | har | [Více]

Policejní stanice budou více přívětivé

Pokud dnes navštívíte oddělení místní policie, můžete si připadat jako ve vězení. Čekají vás většinou nevábné prostory, zamřížované okno a drsní policisté. Velký kus cesty od stranice metra Anděl však mají trochu jiné prostředí.

13. 9. 2006 20:25 | har | [Více]

Senzace.cz: Nekupujte u firmy, která zasílá spam

Nedávno jsem na Pooh.cz četl Spammerská drzost je velká. Dnes večer mi tento spam dorazil na můj e-mail. Nikdy jsem nebyl zákazníkem firmy "Dr. Jiří Neubauer" a ani se jím nehodlám stát. Zavolal jsem nicméně na zákaznickou linku 800 331 134, abych si zjistil identifikační údaje firmy. Také mne zajímalo, zda mají můj souhlas se zasíláním podobných obchodních sdělení. Pokud e-mail dostanete také, určitě jim zdarma zavolejte. Jsou ochotní a všechny údaje vám poskytnou. Při rozesílání spamu zneužívají díru v zákoně, protože v samotném spamu není uvedeno jméno firmy. Zákon říká, že "Za obchodní sdělení se nepovažují údaje umožňující přímý přístup k informacím o činnosti fyzické či právnické osoby nebo podniku, zejména doménové jméno". Předpokládám, že Úřad pro ochranu osobních údajů proto došlé stížnosti odloží.

27. 8. 2006 22:29 | har | [Více]

Nepříjemné překvapení aneb když neteče voda

Dnes ráno jsem vstal jako obvykle kolem osmé hodiny. Vešel jsem rozespale do koupelny, otočil kohoutkem a očekával proud studené vody. Ozvalo se přátelské zasyčení, funění a ještě další pestrá směsice zvuků. Jenže voda netekla. Matně jsem si vzpoměl, že jsem nedávno četl velmi zajímavou výzvu o tom, aby si občané udělali zásoby vody. Bohužel jsem si zapomenul poznamenat datum, kdy zavřou kvůli opravě centrální kohoutek a občané části Prahy 5 budou na suchu. Nevadí. V životě se řídím heslem "Vždy připraven". Odešel jsem z koupelny do pokoje, vzal varnou konvici a napařovací žehličku. Z napařovací žehličky jsem odlil vodu do konvice a odešel se umýt. Taková maličkost jako vypnutá voda mne nemůže rozházet.

24. 8. 2006 23:01 | har | [Více]

Já tomu nějak přestávám rozumět

Když jsem nedávno objevil zprávu, že se konečně ODS s ČSSD dohodli, začal jsem se radovat. Budeme mít několik týdnů po volbách novou vládu, premiéra a může se začít něco dít. Ledy se pohnuly. Dnes jsem viděl na jednom internetovém magazínu informaci, že se ODS a ČSSD opět nedohodly. Předmětem jednání byla tentokrát místa jednotlivých ministrů. Tímto hlemýždím tempem se bude bezvládí pouze prodlužovat. Proč prostě ČSSD nepřejde do opozice s komunisty, když s nimi tak rád pan Paroubek spolupracuje? Proč nedá svým protihráčům možnost, aby ty 3 strany ukázaly, co dělala ČSSD špatně? Každá ze stran logicky poukazuje na chyby těch druhých. Paroubek dokládá úspěchy ČSSD různými agrumenty a zuby nehty se drží svého koryta. Myslím si, že každá vláda je dobrá i špatná. A každá vláda by měla dostat šanci vládnout bez nutnosti hádek s trucujícím Jiřím Paroubkem.

21. 8. 2006 20:55 | har | [Více]

Taglierini s rajčatovou omáčkou a garnáty

Rozhodl jsem se vyzkoušet nový recept, který jsem našel v nově zakoupené kuchařce. Jsou to zvláštní dlouhé těstoviny (taglierini) s rajčatovou omáčkou a garnáty.

13. 8. 2006 20:50 | har | [Více]

Vtipy s premiérem Paroubkem

Paroubek začíná být populární, a tak se objevuje také v lidovém humoru. Následující vtipy kolují internetem a dorazily až do mojí internetové schránky.

8. 8. 2006 10:49 | har | [Více]


<<< Novějąí články  (stránka 3 z 3)  Starší články >>>  (celkem článků: 38)ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Web neměří žádnou návštěvnost, ani nesbírá osobní údaje. Proto tady není cookie lišta.