Brouzdej.cz


Přečtěte si: všechno | články | krátce

Doporučujeme: vyhrajte reklamní USB flash disky podle vašeho vlastního návrhu.

Hudební skupina pro teenagery

"Česká scéna v současnosti postrádá výraznou dívčí skupinu na hudebním trhu, která bz dokázala oslovit současnou generaci. Proto Česká produkce a Peter Fider spojili své síly a vytvořili novou dívčí skupinu 4 Life". Těmito slovy začíná oficiální tisková zpráva v PDF, která novinářům a budoucím sponzorům představuje novou hudební skupinu pro teenagery s názvem 4 Life. "Katka, Aneta, Klára a Petra - 15leté teenagerky, chtějí svým vrstevníkům prostřednictvím písniček předávat pocity, zážitky a zkušenosti ze svého života," stojí dále v dokumentu. Doménu 4Life.cz přitom vlastní akciová společnost Poděbradka. A protože tato zřejmě uměle vytvořená skupina teprve začíná, jsou oficiální webové stránky chudé a velmi narychlo spíchnuté. Myslíte, že se tahle partička stane novým idolem pro české teenagery? Necháme se překvapit...

3. 5. 2006 21:53 | DarkMaster | [Více]

Sudy s jedovatými látkami v Libčanech

Česká média mají poslední dobou jako jedno z hlavních témat kauzu objevených sudů s jedovatými látkami v Libčanech na Královehradecku. Pro firmu Snog HK je to velmi negativní publicita. Její údajně čtyři zaměstnanci byli zatčeni a obviněni z trestných činů. Až do rozhodnutí soudu však platí presumpce neviny. Blogger Lukáš M. upozorňuje ještě na jednu zajímavost. Podle něj hejtman Královehradeckého kraje Pavel Bradík tvrdil, že smícháním sudů "by vzniklo prudce jedovaté cyankáli, který by se jako ve formě plynu samozřejmě dostalo do ovzduší. Nadechnutí se tohoto plynu je okamžitě samozřejmě smrtelné." Lukáš je vystudovaný chemik a na svém blogu polemizuje: "Pochybuji, že by při reakci dvou látek ze sudů došlo k uvolnění takového množství tepla, aby se kyanid draselný vypařil".

26. 4. 2006 0:47 | DarkMaster | [Více]

Vědci objevili buňky mozku, které pomáhají rozhodovat

Když se rozhodujete nad tím, jaké cenné papíry nebo akcie nakoupíte, nemusí být váhání nerozhodností. Podle vědců trvá rozhodnutí dlouho, protože mozek přiřazuje hodnoty rozdílným položkám. Dosud přitom vědci věděli, že existují části mozku rozhodující o barvě, chuti nebo počtu. Dr Camillo Padaoa-Schioppa a John Assad však objevili neuron, které jsou využívány ve chvíli, kdy se lidé rozhodují. Na své poznatky přišli při výzkumu mozku opic. Dřívější výzkum potvrdil, že tato oblast je odpovědná za poruchy související s jidlem, nutkavým hraním na automatech či neobvyklým sociálním chováním. Zdroj: Scientists find brain cells linked to choice

24. 4. 2006 7:14 | DarkMaster | [Více]

Virtuální žena: Cybersex přes internet

Sex a seznamky patří mezi odvětví krerá na internetu vydělávají nemálo peněz. Konkurence je však obrovská, takže firmy vymýšlejí nové způsoby, jak získat přízeň svých zákazníků. Společnost xStream3D Multimedia nabízí software s názvem Virtualy Jenna. Jedná se o 3D kopii pornoherečky Jenna Jameson. V programu jí můžete způsobit mnoho virtuální radosti. Stačí šikovně použít správné pomůcky ve spolupráci s počítačovou myší. Když vás Jenna omrzí, můžete si vybrat jinou modelku anebo si na pomoc zavolat další 3D postavu.

22. 4. 2006 0:19 | DarkMaster | [Více]

Film: Dvanáct opic

O filmu Dvanáct opic jsem psal na svém blogu několikrát, ale teprve dnes jsem tento snímek shlédnul. Je to skvělé sci-fi. Recenzenti na webu CSFD doporučují shlédnout film několikrát. Prý teprve po několikátém shlédnutí člověk pochopí, jak je co myšleno. Děj se totiž prolíná, minulost střídá přítomnost a do toho všeho se hlavnímu hrdinovi ozývá snad v hlavě neznámý hlas. Na závěr se dějové linie spojují, celé to začíná dávat smysl. Film Dvanáct opic je údajně "biblí" jedné kontroverzní internetové komunity. Po jeho shlédnutí jsem měl cíle a záměry této komunity pochopit. Nepochopil jsem. Zbývá mi sehnat další film s názvem Klub rváčů a mozaika snad bude konečně poskládaná dohromady...

20. 4. 2006 1:28 | DarkMaster | [Více]

VLC Player údajně zvládne přehrát všechno

Nedávno jsem si na svůj počítač nahrál VLC Player. Je to open source a podle všeho v sobě obsahuje podporu všech dostupných kodeků včetně divX, DVD, MPEG-1, MPEG-2 i dalších. Později jsem sice v programu našel podporu pro zobrazování titulků, nepodařilo se mi je ovšem spustit. VLC Player také zvládne přehrávat soubory s koncovkou cue a bin. Pokud vám tedy nepůjdou přehrát některé filmy, může být VLC Player vaše poslední záchrana. Kromě videa přehrává také zvukové soubory. Teď mi jenom zbývá zjistit, jak nastavit přehrávání titulků a VLC Player se stane mým oblíbeným přehrávačem. Souvislosti: VLC Player: video (a audio) prehravac, ktery zvladne vsechno

17. 4. 2006 10:33 | DarkMaster | [Více]

Windows Vista znepřístupní pirátům lepší grafiku

Windows Vista bude mít nové grafické rozhraní s názvem Aero, které mimochodem vyžaduje více paměti než dosavadní rozhraní. "Systémovou plochou tak budou díky němu proplouvat průhledná oka, animované sekvence při otevírání programů nebo pohybující se ikony," píše se ve článku na Novinky.cz. Tento operační systém navíc bude obsahovat ochranu proti pirátům. Grafické rozhraní Aero bude na pirátské kopii Windows nefunkční. Microsoft nechápu. Ve své legální verzi Windows XP jsem jako první zapnul klasickou nabídku Start a vypnul veškeré zbytečné efekty včetně animace při změně velikosti okna. Ostranil jsem také internetový vzhled složek. Tyto drobnosti možná potěší hračičky a začátečníky. Zkušené uživatele podle mého názoru spíše obtěžují.

16. 4. 2006 22:33 | DarkMaster | [Více]

Film: V jako vendeta

Film V jako vendeta (V for Vendetta) vypráví příběh dívky jménem Evey, kterou zachrání z nebezpečné situace maskovaný muž. Fiktivní příběh se odehrává v totalitní Británii a onen maskovaný muž s přezdívkou "V" hodlá lidem ukázat, že by mohla existovat i jiná varianta... Jako scénáristé jsou uvedeni bratři Wachowští, kteří jsou známí například kultovním filmem Matrix (existuje velmi povedená česká parodie). Film V jako vendeta se mi líbil. Byl přesně v tom duchu filmů, které mám tolik rád. Místy jsem měl ovšem pocit, jako kdyby se filmaři snažili děj zbytečně urychlit. Proč? Klidně tam mohlo být pár minut navíc. Stejně tak se mi líbí, že film příliš nepřipomíná Matrix. Efekty jsou sice podobné (pomalu letící nůž), ale měl jsem spíše pocit, že filmaři tady hodně pracují s motivem světla a stínu. Výborný byl nápad s diktátorem na velkoplošné obrazovce.

15. 4. 2006 20:15 | DarkMaster | [Více]

Film: Devátý den

Dnes jsem si zašel na film Devátý den. Hlavní roli lucemburského kněze hraje Ulrich Matthes, kterého jste mohli vidět ve filmu Pád třetí říše jako ministra propagandy Josepha Goebbelse. V Devátém dni však stojí na zcela opačné straně barikády, protože hraje vězně v koncentračním táboře z něhož je záhy propuštěn. Šéf gestapa v Lucemburku posléze žádá abbého, aby přesvědčil lucemburského biskupa ke spolupráci s německými okupanty. Je to hezký a citlivě natočený film z poměrně kruté doby. Pokud ovšem nemáte rádi snímky, které vás nutí k přemýšlení, raději do kina na Devátý den nechoďte. Mohli byste být zklamáni.

7. 4. 2006 23:33 | DarkMaster | [Více]

Rybičky, rybičky, rybáři jedou!

Poklidně kráčíte ulicí a náhle se kolem vás přeženou dva mladíci s plachtou. Na hlavách mají žluté pásky a chytají třetího, který jim utíká. Všichni málem skočí pod auto, taxikář začně hlasitě nadávat a lidé se otáčejí. Děsír.cz v akci.

25. 12. 2005 12:44 | DarkMaster | [Více]

Zavřete oči, odcházím - DarkMaster končí

Blogoval jsem více než dva roky. Psaní blogu mi umožnilo poznat různé zajímavé lidi. Několika lidem jsem možná díky svým článkům zachránil peníze (kauza OBS) a vždy jsem se snažil stát na straně dobra a bojovat za spravedlnost. Nyní jsem se rozhodl přestat si psát svůj blog. Končím a není to apríl.

21. 2. 2005 19:19 | DarkMaster | [Více]

Test: Stojí vydavatelství o nové zákazníky?

Nabídka časopisů o počítačích je u nás celkem pestrá. Mezi vydavatelstvím panuje ostrá konkurence, a tak jsem se rozhodl předstírat potenciálního předplatitele. Svůj e-mail jsem poslal na adresy všech zákaznických servisů a čekal na odpověď. V e-mailu jsem lehce nastínil svůj zájem o předplatné coby dárek k Vánocům.

20. 2. 2005 13:48 | DarkMaster | [Více]

Proč oslovil iAudit blogy?

Před nedávnem jsem vás informoval o nabídce bezplatného auditu weblogů od iAuditu. Lidé z projektu iAudit v diskusích vysvětlovali, že svojí nabídkou nesledují žádný záměr. Opravdu?

13. 2. 2005 13:55 | DarkMaster | [Více]

Webové diskuse na vlastní kůži

Diskusní fóra představují na Internetu místa, kde se setkávají uživatelé s různými názory, vášnivě mezi sebou debatují anebo jenom virtuálně tlachají o všem možném i nemožném. Někteří uživatelé se stali na diskusích závislí a můžete je na serverech vídat téměř každý den. Na rozdíl od chatu jsou jednotlivé příspěvky často na vyšší úrovni a obvykle v nich naleznete velmi různé informace. Pojďme se společně podívat na české diskusní servery. Zároveň se podrobně seznámíme s pohnutou historií nejstaršího diskusního webu MaMedia.

13. 2. 2005 1:34 | DarkMaster | [Více]

Test: Máte talent pro život ve dvou?

Zahlédl jsem zajímavý test, který online zjistí, jestli máte talent pro život ve dvou. Vyplnil jsem tedy všechny všetečné otázky, stisknul příslušné tlačítko a počkal si na výsledek. Docela mě překvapil. Prý jsem téměř dokonalý kandidát pro život ve dvou. Teď ještě sehnat toho druhého.

12. 2. 2005 15:58 | DarkMaster | [Více]


<<< Novějąí články  (stránka 2 z 28)  Starší články >>>  (celkem článků: 409)ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Web neměří žádnou návštěvnost, ani nesbírá osobní údaje. Proto tady není cookie lišta.