Brouzdej.cz


Přečtěte si: všechno | články | krátce

Doporučujeme: vyhrajte reklamní USB flash disky podle vašeho vlastního návrhu.

Vyhledávač Jyxo.cz chystá změny

Tvůrci vyhledávače Jyxo.cz požádali uživatele o krátkou odpověď na několik okruhů otázek. Dotazy se především týkají kvality a provozovaných služeb. Poslední otázky lehce naznačují, jakou cestou by se mohl vyhledávač ubírat. Vyhledávat by se mohlo v programech kin a divadel, zájezdech a letenkác, slovnících (překladových), encyklopediích, televizním programu a inzerátech. Podle zájmu uživatelů se možná Jyxo.cz rozšíří o některou další službu. Zmíněn je bazar, blogy, chat, diskusní fórum, e-mail (s kapacitou 1GB) a předpověď počasí. Necháme se překvapit, jestli bude výsledkem ankety nějaká výrazná novinka...

11. 2. 2005 20:40 | DarkMaster | [Více]

Oskar: Bez flašky nás nezajímáte

Třetí český mobilní operátor Oskar spouští jednou za čas zvláštní webové stránky, které jsou určeny k podpoře jeho prodeje a služeb. Dnes jsem opět navštívil jeden takový web a dozvěděl jsem se pouze větu Po svém s tarify na plno. Celý web je totiž vytvořen v technologii Macromedia Flash. Flash není web. Je to nějaká binární aplikace. Pokud váš počítač tuto technologii z různých nepodporuje, nejste zřejmě pro Oskara zajímavým zákazníkem. Flash nemám na svém počítači záměrně. Počet otravných reklam se mi díky tomu podařilo snížit na přijatelné minimum. Také zůstávám se svým měsíčním účtem ve výši 1 000 Kč zákazníkem Eurotelu. Až se Oskare naučíš vytvořit alternativní verzi pro nás ostatní, udělám si na tebe čas. Do té doby máš smůlu. Nejsem ovšem sám, kdo si Oskarovu stránku nezobrazí. Viz. Oskar jede po svém.

10. 2. 2005 7:07 | DarkMaster | [Více]

Dva mozky v jednom počítači

Přední výrobce procesorů Intel oznámil úspěšné dokončení výroby počítačů s dvěma procesory. Procesor řídí počítač a rozhoduje se na základě obdržených informací. Rychlost procesoru významně ovlivňuje rychlost celého počítače. Počítače s dvoujadernými procesory budou uvedeny na trh ve druhém čtvrtletí 2005. Systémy postavené na dvoujádrovém procesoru jsou navrženy pro uživatele, kteří potřebují výkon pro zpracování zvuku, videa, grafiky a hraní her. Viz. Dvoujádrové Pentium 4 EE bude mít HyperThreading. PC s dvěma procesory možná není správná cesta. Uvažuje se totiž o tom, že bychom začali používat například DNA počítače. Jsou totiž rychlejší než současné čipy. Zatím se s DNA počítači setkáme pouze ve zkumavkách a laboratořích.

10. 2. 2005 6:53 | DarkMaster | [Více]

Zákazníci neplatitli mobilem

Provozovatel virtuálních elektronických obchodů InternetShops vydal tiskovou zprávu v níž hodnotí předchozí rok. Zajímavé je, že uvádí pokles zájmu o placení mobilním telefonem. GSM platbou bylo zaplaceno jen 2268 objednávek, což znamená pokles o 23 %. Zvýšil se zájem o platbu v hotovosti, ale nejvíce se opět využívá dobírka (91 480 objednávek, nárůst o 31 %). Kupující mají největší zájem o DVD, elektroniku, digitální fotografie a mobilní telefony. Od nákupu přes Internet mě odrazuje vyšší cena za poštovné a nutnost běhat na poštu. Virtuální obchody by si měly vybudovat síť skladů po celé ČR a zboží doručovat až do domu. To by se mi líbilo daleko více.

10. 2. 2005 6:41 | DarkMaster | [Více]

Blog - fenomén doby

Dnes ráno jsem se díval do statistiky návštěvnosti odkud k nám návštěvníci příšli. Našel jsem zajímavý článek na téma blogovacích systémů. Jako jediné dva české blogovací systémy byly zmíněny Bloguje.cz a Brouzdej.cz. To určitě těší každého z našich brouzdálků. Celkem se u nás registrovalo více než 300 bloggerů. Většina uživatelů si však blogování zřejmě pouze vyzkoušela, protože v jejich blogu je pouze několik málo příspěvků. (Via:Blog - fenomén doby). A když už jsme u těch blogů, tak přidám další zajímavost. Blogující milionář Ivo Lukačovič si založil pro svůj blog vlastní doménu www.ilblog.cz a ze záhadných důvodů opět vypnul komentáře. MedvídekPů se naopak nedávno přejmenoval a uvádí na blogu své skutečné jméno (Daniel Dočekal).

8. 2. 2005 8:19 | DarkMaster | [Více]

Nejvíce vyhledávaná slova roku 2004

Portál Seznam.cz zveřejnil přehled nejvíce vyhledávaných slov roku 2004. První místo v kategorii měst obsadila Praha, ve jménech se hledal často Jan a zájem byl rovněž o noviny Blesk. Nejvyhledávanějším mužem byl na internetu Sámir Issa, ženou Ester Ládová a politikem T. G. Masaryk. V kapelách zvítězil Linkin Park před skupinou Rammstein. Na prvních místech jsou také slova Harry Potter, The Sims, tapety, nábytek, jízdní řády, Chorvatsko, mobil, auto Škoda, recepty, logistika, referáty, Česká spořitelna, Sazka, těhotenství a psi. Žebříček za rok 2004. Obdobný žebříček vydává například Google. Ve skutečnosti internetovému vyhledávání vládnou dotazy, které se nikdy do žádných žebříčků nedostanou – dotazy unikátní, tvrdí Marek Prokop ve svém článku.

8. 2. 2005 7:59 | DarkMaster | [Více]

Legální kopírování CD? Ano, ale...

Blogger Sokolík mě upozornil na velmi zajímavý článek, který se týká problematiky kopírování CD. Redaktoři Technetu v něm zpovídali různé odborníky. V závěru článku se JUDr. Soukup z Mezinárodní federace hudebního průmyslu pozastavuje nad legálností Klubů vlastníků CD. "Je otázkou, jakou možnost má jeden každý a všichni spoluvlastníci po spolu k uplatňování svých práv," přemýšlí. Četl jsem si provozní řád jednoho z klubů a zaraila mě věta: (...) jako spolumajitel převzatých CD jste si vědom nutnosti neporušovat autorské právo pořizováním nahrávek pro jinou než vlastní osobní potřebu (...). Opravdu si mohu jako člen nějakého klubu spoluvlasntníků CD legálně tyto hudební nosiče kopírovat? Zajímavé...

8. 2. 2005 0:03 | DarkMaster | [Více]

Drby ze světa médií: Noviny

Obyčejný čtenář to možná ani netuší, ale Lidové Noviny a MF DNES mají už nějakou dobu stejného majitele, inzertní oddělení, předplatné, marketing a vedení. Lidovky i MF DNES naleznete také od prosince na stejné adrese. Sídlí v obrovské budově Anděl Media Center. Lidovky jsou v prvním patře a MF Dnes ve druhém.

7. 2. 2005 23:06 | DarkMaster | [Více]

Internet v ČR používají bohatí a vzdělaní

Český internet čekají světlé zítřky. Podle údajů Mediaprojektu (TNS Factum) se na Internetu v ČR pohybuje 3 243 000 uživatelů ve věku 12 - 79 let. Lidé se nejvíce připojují z domova, hledají informace o zboží a službách a sledují zpravodajství. Více než polovinu surfařů přitom tvoří středoškoláci a vysokoškoláci. Když sečteme uživatele českého Internetu, získáme takové velké velkoměsto.

7. 2. 2005 20:51 | DarkMaster | [Více]

On-line román na pokračování a e-knihy

V zahraničí jsou obvyklé virtuální elektronické knihy, které si člověk nahraje ze sítě na svůj kapesní počítač (PDA). V naší kotlině je takových knih jako šafránu. Podle výzkumu mezi 200 studenty vysokých škol vědělo 65 % z nich o existenci e-knih a dokázalo by si představit jejich využití při studiu. 45 % dotázaných bylo ochotno investovat 5 000 Kč do zařízení na čtení těchto e-knih a 30 % by neváhalo utratit až 10 000 Kč (zdroj: E-knihy - Stav a perspektivy). Jak vypadá taková "obyčejná" webová e-kniha, můžete posoudit na vlastní oči. E-kniha je románem na pokračování s názvem Platiskový Svět.

6. 2. 2005 15:09 | DarkMaster | [Více]

Sbazar konkuruje Bazar.cz

Zábavné a inzertní servery, které provozuje společnost TANGER infosystems (Seznamka.cz, Bazar.cz a další), pomalu dostávají silnou konkurenci. Portál Seznam.cz totiž ohlásil spuštění dalšího samostatného serveru Sbazar. Procházení nového Sbazaru ovšem více připomíná klasický katalog. Uživatelé mohou své prodávané věci zároveň vyhlásit do malé aukce. Každý nový uživatel se musí autorizovat pomocí SMS. Jak je vidět, Seznam si tento způsob placení za své služby velmi oblíbil. Zároveň prozrazuje svojí současnou strategii, kdy je zřejmě jeho cílem ovládnout trh poskytováním velkého množství tematicky zaměřených serverů, které ponesou značku Sněco.

6. 2. 2005 14:49 | DarkMaster | [Více]

Seznam.cz ohrožuje malé weby

Šéf Seznam.cz Ivo Lukačovič nedávno naznačil svůj zájem na zveřejnění denních výsledků návštěvnosti. Tento krok však ohrožuje zájem provozovatelů malých webů. Každý majitel či vlastník malého webu totiž zatím zveřejňuje hlavně měsíční výsledky návštěvnosti.

6. 2. 2005 14:19 | DarkMaster | [Více]

The Queen bez Queenů

Rockovou skupinu The Queen jsem měl rád už jako malý capart. Proto jsem dnes zajásal nad regálem, kde se mezi mnoha CD válel osamělý nosič s výrazným nápisem Queen. CD za 199 Kč okamžitě putovalo do nákupní tašky.

2. 2. 2005 20:47 | DarkMaster | [Více]

Tip pro dnešní den

Pro GameCenter.cz jsem již dříve sepsal článek o délce 16 000 znaků (docela velké sousto). Celý měsíc si proto budete moci na tomto herním webmagu přečíst tematické články o spamu. Vycházet budou každé úterý. Úterní průvodce internetem: Válka proti SPAMu I. ! Na závěr si neodpustím rýpnutí: Tak co, žabaři komposťáci, kam píšete vy? Každý dovede kritizovat cizí práci a snahu. Jistě je každý z vás zkušeným žurnalistou, který má za sebou léta praxe. Vaše fórum nečtu. Ztráta času. Rád si ale přečtu vaše články, které jste napsali pro některý magazín nebo noviny. Odkazy vkládejte do ohlasů. Pro normálního čtenáře přidávám vysvětlení. Komposťáci jsou skupina uživatelů Internetu, kteří se sdružují kolem serveru Kompost.cz. Bylo o nich napsáno spousta zápisků na weblozích.

2. 2. 2005 7:03 | DarkMaster | [Více]

Komisařka EU na Ministerstvu informatiky

Ministerstvo informatiky poctila svojí návštěvností komisařka pro informační společnost a média, paní Viviane Reding, která Prahu navštívila u příležitosti konání mezinárodní konference Microsoft Government Leaders Forum. Ministr Mlynář informoval o průběhu projednávání návrhu zákona o elektronických komunikacích a národní politice pro vysokorychlostní Internet. Ve druhé části jednání byla řeč o možnosti odpočtu DPH za vysokorychlostní přístup k Internetu. Dalšími tématy byly softwarové patenty, využívání open source a přechod na digitální vysílání. Předpokládám, že se ministr Mlynář nepochlubil projektem Portál veřejné správy. Není se totiž čím chlubit. V mém testu přístupnosti portál zcela propadl. Via: MICR

2. 2. 2005 0:58 | DarkMaster | [Více]


<<< Novějąí články  (stránka 3 z 28)  Starší články >>>  (celkem článků: 409)ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Web neměří žádnou návštěvnost, ani nesbírá osobní údaje. Proto tady není cookie lišta.