Brouzdej.cz


Přečtěte si: všechno | články | krátce

Doporučujeme: vyhrajte reklamní USB flash disky podle vašeho vlastního návrhu.

Online Business System a Business Support s.r.o. - další podvod?

Nezáleží na vašich zkušenostech a vzdělání, protože v systému OBS můžete vydělávat před 80 000 Kč. Jedná se o skutečnou práci z domova nebo jen další multi-level-marketing, čili letadlo? Je takové podnikání legální? A co si myslíte vy?

20. 7. 2006 9:30 | DarkMaster | [Více]

Online Business System je podvod

Od zveřejnění článku uplynula dost dlouhá doba a nikdo z OBS mé tvrzení nevyvrátil. Udeřil jsem tak nejspíše hřebíček na hlavičku...

20. 7. 2006 9:29 | DarkMaster | [Více]

Zloději snů: Práce z domova

Článek z loňského roku věnovaný podivným podmínkám české firmy Online Business System stále čtenáře láká. V diskusi se lidé rozdělují na dva tábory. Jedni jsou v "systému" zapojeni a obhajují jej, druzí vidí práci z domova skepticky.

20. 7. 2006 9:28 | DarkMaster | [Více]

Otevření dveří ve vlaku: Porušení zákona?

V souvislosti se smutnou zprávou o smrti pětiletého dítěte se objevila docela zajímavá informace. Chlapec totiž údajně omylem otevřel dveře, které měly být podle tiskového mluvčího Českých Drah za jízdy blokovány. Redaktoři MD Dnes zjistili, že jde dveře otevírat bez problémů - stačí malé škubnutí. To potvrzuje i jeden z mnoha diskutujících: Taky jsem asi před rokem cestoval s těžkými drahami a užíval si v narvaném vlaku komfort na stojáka u hajzlíků, když tu se v plné rychlosti otevřely dveře sami od sebe, aniž by na ně kdo sahal. Dost nepříjemný zážitek to byl.. Tiskový mluvčí drah údajně pode iDNESu tvrdí, že je otevření dveří protizákonné jednání. Cestuji často vlakem a na základě těchto informací si budu dávat opravdu velký pozor, abych neporušil zákon a omylem neotevřel dveře. Ještě by mi někdo mohl prozradit paragraf, který řeší otevírání dveří za jízdy. Docela rád bych si ho přečetl.

22. 6. 2006 9:09 | DarkMaster | [Více]

Kvalitní fotografie dokáže zázraky

Musel jsem si kvůli jednomu článku pořídit novou fotografii. Stačila mi v digitální podobě, takže jsem na doporučení navštívil Centrum Foto Škoda. Je kousek od stanice tramvaje Vodičkova. Z Anděla se tam dostanete pohodlně tramvají číslo 14. Nerad se fotografuji, protože se nepovažuji za zrovna fotogenickou osobu. Na maturitní tablo jsem se také zvlášť nefotil - použili jsme tenkrát fotku, která byla původně určena pro žádost o tzv. Zelenou kartu k neomezenému vstupu a životu v USA. Mojí novou fotografii od Foto Škoda jsem nahrál do svých profilů na komunitních serverech. Do druhého dne jsem dostal jednu nabídku na seznámení. Na kvalitní fotce zatraceně záleží. Dodatek: Mojí fotografii (stejně jako osobní fotografie obecně) pochopitelně nelze volně šířit a k jejímu šíření potřebuje dotyčný člověk můj souhlas..

22. 6. 2006 8:44 | DarkMaster | [Více]

English Camp se blíží

Na e-mail mi dorazila informace o termínu dalšího English Campu. Tradiční akce se uskuteční 1. - 8. července 2006. Minulý rok jsem se této akce účastnil poprvé a byl jsem nadšen. Ostatně můžete si sami přečíst můj zápisek English Camp: Sedm dní s Amíky. Letošní English Camp se uskuteční ve Varvažově, což je asi 20 kilometrů od Písku. Protože akci pořádají obyčejní lidé a nikoliv profesionální lektoři, je cena velmi sympatická. Pokud se chcete zlepšit v agličtině, zažít spousty legrace a poznat nové přátele, je English Camp akce pro vás. Věk účastníků je sice vymezen na 14 - 19 let, ale běžně jezdí i starší.

15. 6. 2006 22:49 | DarkMaster | [Více]

Češi chystají animovaný 3D film

Pod názvem Kozí příběh - pověsti staré Prahy chystají čeští tvůrci animovaný 3D film. Na projektu pracuje Jan Tománek z Art And Animation studia. Podle webových stránek o filmu bude snímek bez dabingu postav. Příznivci jiných 3D filmů typu Shrek mohou být zklamáni. Lokace a postavy totiž připomínají spíše výtvarné dílo než realistickou grafiku. "V současné době je tento v Čechách ojedinělý projekt financován výhradně z privátních zdrojů a bez jakéhokoli zájmu a podpory českých státních institucí," upozornil Tománek ČTK. Film se vytváří pomocí 3D animačního programu Maya. Ten je pro nekomerční použití zdarma. Výsledek ovšem kazí informace o demoverzi na výsledné animaci či obrázku.

14. 6. 2006 20:04 | DarkMaster | [Více]

Zítra bude demonstrace proti Paroubkovi

Podle zpravodajského serveru iDNES se na zítřek chystá další demonstrace. Neznámý autor píše: V úterý v 17 hodin demonstrace proti Paroubkovi na Václaváku. Pošli to dál.. Jedna z demonstrací proti premiérovi již proběhla v neděli. Pořádala ji Společnost slušných krajanů a promluvil zde aktivista Jan Šinágl. Demonstrace jsou důsledkem povolebního proslovu předsedy ČSSD Paroubka. Ve svém projevu hovořil mimo jiné o "modré totalitě" a únoru 1948. Komentátoři nejen na weblozích tento proslov shrnuli tak, že Paroubek neunesl volební porážku, neuznal výsledek voleb a hrozí žalobou pro jejich neplatnost.

5. 6. 2006 22:48 | DarkMaster | [Více]

Volby 2006: Ztratil jsem volební právo

Hlasovat ve volbách smí každý, komu bude 2. června 2006 osmnáct let i více a je svéprávný. Ve volební místnosti se každý prokáže voličským, občanským průkazem nebo pasem. Cestoval jsem vlakem 300 kilometrů, vstoupil jsem do volební místnosti a předložil jsem občanský průkaz. "Je mi líto, ale váš občanský průkaz není platný," pravila slečna z volební komise. Opravdu. Na občanském průkazu bylo napsáno datum 22.05.2006. Později jsem se ovšem dozvěděl, že volební komise může být v tomto případě tolerantní.

3. 6. 2006 16:05 | DarkMaster | [Více]

300 kilometrů do volební místnosti

Nechápu spoluobčany, kteří nevyužívají svého volebního práva a dávají tím hlasy například socialistické KSČM. Tato strana je 17 let po revoluci na třetím místě a podle posledního průzkumu agentury SC&C získá 12,1 procenta. Já chodím k volbám pravidelně. Jednou jsem volil na voličský lístek v Praze, ale většinou volím na Severní Moravě. Pro vyřízení voličského lístku bych totiž musel osobně v úřední dny navštívit místní úřad na Moravě. Nerozumím tomu, proč není možné voličský lístek zařídit na úřadě v Praze. Cesta k volbám mi zabere asi 5 hodin cesty vlakem tam a stejný počet hodin zpátky. Přesto jedu volit a divím se lidem, kteří k volbám nechodí a potom nadávají na politiku. Letos budu volit stranu Zelených.

28. 5. 2006 13:31 | DarkMaster | [Více]

Zítra vyrážím směr Praha - Pocheň

Zítra brzo ráno vyrážím vlakem z Prahy do vesničky Pocheň. Uskuteční se tam zřejmě regionální Svojsíkův závod. Já závodit nebudu, protože jsem polovinu věcí už zapomenul. Budu ovšem trávit večer u táborového ohně, jíst jídlo z ešusu a pokud bude hezky, vyspím se pod širákem. Dneska jsem si dokoupil nějaké vybavení. Zejména nový batoh, kalhoty a košili. Nakupoval jsem v Tescu na Skalce a musím pochválit ochotnou paní v oddělení oděvů. Přestože měla již dávno padla, ochotně a s úsměvem se mi věnovala. Stejnou pochvalu si zaslouží i velmi dobře naladěný pokladní. Při markování zboží měl super vtipné hlášky. Vykročil jsem do temných pražských ulic skvěle naladěn. Teď mi ještě zbývá zabalit se, odstříhat cedulky z nového oblečení a jít spát. Dobrou noc.

19. 5. 2006 23:11 | DarkMaster | [Více]

Seychely a Mauricius: Horečka chikungunya nehrozí

Turisté se nemusejí obávat návštěvy ostrova Maurícius a Seychely. Podle oficiálních informací Mauritius Tourism Promotion Authority (MTPA) je horečka chikungunya pod kontrolou. Tuto informaci potvrdila i mezinárodní organizace World Health Organisation (WHO). Místní úřady po zjištění výskytu horečky v únoru 2006 chikungunya podnikly přísná opatření, aby zabránily šíření tohoto onemocnění.

17. 5. 2006 9:46 | DarkMaster | [Více]

Kuchařka: příprava rýže

Yuhů dnes ve svém osobním deníčku zveřejnil tento recept: Do větší skleněné mísy dávám jeden čtvrtlitrový hrnek rýže a 1 a 3/4 toho samého hrnku vody. Dávám do mikrovlnky na střední výkon na 28 minut. Potom rýži vyndám, nechám trochu vychladnout (zde recept končí) a sním. Takto uvařená rýže je prý jako z čínské restaurace. Vyzkouším to.

14. 5. 2006 19:00 | DarkMaster | [Více]

Film: Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11 je zaměřený proti současnému prezidentovi USA. Michael Moore nejprve ukáže, že se George W. Bush nemusel dostat k moci opravdu férovým způsobem. Následně připomíná jeho kariéru v různých společnostech a odhaluje propojení mezi ním a rodinou Bin Ládinových. Vychutnáváme si Bushových 7 minut nejistoty při teroristických útocích na WTC. Sledujete jak k němu přijde jeho spolupracovník, pošeptá mu informaci o útocích. G. W. Bush poté sedí 7 minut a čeká. V této chvíli se mi příliš nelíbilo, jak se Moore snažil podsouvat divákovi, co asi prezidentovi běží hlavou. Následuje údajné vyvolání atmosféry strachu, útok na Irák (nechybí záběry na vybombardované civilní domy a civilní oběti) a na závěr označení hlavního viníka. Nelíbí se mi, že je Moore až takto vyhraněný a nesnaží se být více nezávislý či objektivní. Podsouvá divákovi své názory podpořené vhodným sestřihem ve stylu Al-Kajda and Husajn. Pravda je podle mého názoru někde mezi Bushem a tím, co tvrdí Moore.

10. 5. 2006 0:51 | DarkMaster | [Více]

Fotografie: Modlitba za Černobyl

Byl jsem se dnes podívat na výstavu fotografií Antonína Kratochvíla, Václava Vašků a Martina Wágnera s názvem Modlitba za Černobyl. Fotografie můžete vidět dnes naposledy a to do 19:00 v Ambitu kláštera Řádu menších bratří na Jungmannově náměstí 18. Do zóny kolem bývalé jaderné elektrátny Černobyl je již 20 let zakázán vstup. Obyvatelé museli opustit místní vesnice a někteří byli vystěhováni i násilím. Především staří lidé se však do oblasti ilegálně vrátili zpět. Na některých místech žijí bez elektřiny, jedí radioaktivní jablka anebo sbírají stejně zamořené houby. Velmi působivé jsou fotografie z města duchů - Pripjať. Bylo to sídliště pro 50 000 lidí. Dnes je zcela prázdné a vylidněné. Člověka při pohledu na fotografie občas mrazí v zádech. Podobné pocity můžete zažít na výstavě. Když jsem si prohlédnul všechny vystavené fotografie, bylo mi smutno. Název Modlitba za Černobyl je více než vhodný...

6. 5. 2006 18:03 | DarkMaster | [Více]


<<< Novějąí články  (stránka 1 z 28)  Starší články >>>  (celkem článků: 409)ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Web neměří žádnou návštěvnost, ani nesbírá osobní údaje. Proto tady není cookie lišta.