Brouzdej.cz


Přečtěte si: všechno | články | krátce

Doporučujeme: vyhrajte reklamní USB flash disky podle vašeho vlastního návrhu.

Vydělávání přes internet je spíše klam

Výdělek do 2 Kč a spousta spamu v elektronické poště * Milionářem se nestanu * Je vaše zkušenost se zázračným vyděláváním přes internet lepší? Podělte se o ni v ohlasech pod článkem!

Na internetu se objevují inzeráty nabízející snadný výdělek. Takzvaná "práce" obnáší prohlížení stránek sponzorů, klikání na reklamní proužky, čtení inzertních e-mailů nebo registraci svých údajů do různých webových služeb.

Odměnou jsou sice jen drobné částky, ale pokud je člověk na síti často, možnost nastřádat si vypadá slibně. Nejprve jsem se zajímal o české a slovenské stránky nabízející peníze za čtení reklamních e-mailů.

Podařilo se mi po dlouhém hledání najít pouze dvě - Emailing.cz a Racio.com/email. Emailing.cz platí registrovaným členům za jeden zaslaný reklamní e-mail pouhých 40 haléřů. Není to moc, ale ani služby podobného typu v zahraničí za příjem reklamy nenabízejí více než pár centů.
Registrace byla únavná, protože jsem musel vyplnit velmi detailní osobní údaje. Tento systém funguje podle zásad přímého marketingu. Nějaká komerční firma se rozhodne, že chce oslovit pomocí internetu nové zákazníky.

Zaplatí si tedy zaslání své reklamy do e-mailových schránek vybraných členů systému. Ti za přečtení reklamního e-mailu dostávají drobnou provizi a stávají se potenciálními zákazníky výrobku nebo služby, pokud by je obsah inzerátu zaujal.

Dostal jsem pouze tři dopisy a asi i nějaký bonus vydělal jsem si 1,52 Kč. Slovenská racio.com/email nabízí svým členům 30 haléřů, ale nepřišel mi od nich ani jediný e-mail. Služba se pravděpodobně potýká s nedostatkem platících inzerentů.

E-mailová schránka se zaplnila až po registraci u zahraničního AllCommunity.com. Jenže slibované peníze - 3 centy (90 hal) za e-mail na účtu nepřibývaly. Moje adresa uvedená při registraci v tomto systému byla pravděpodobně zneužitá pro zasílání spamu - tedy pošty, s jejímž přijímáním jsem nesouhlasil.
Čekání na dolary

Porozhlédnul jsem se tedy po jiné možnosti - placeném brouzdání po internetu. Nejvyšší odměnu nabízela americká www.spedia.net. Stačilo, abych si stáhnul a nainstaloval malý program.

Program mě nijak neomezoval. Zobrazoval reklamy a sledoval, zda je počítač skutečně využívaný. Pokud ne, nepřičítají se mi body. V obchodních podmínkách se píše, že se mi body za určité období převedou na dolary a společnost mi pošle peníze šekem. Nasbíral jsem zatím 120 bodů a čekám.

I když firma slib dodrží, strhne si z nich 30 procent na zaplacení daní a 4 dolary za odeslání šeku. Vydělávání na internetu mě asi neuživí. Za čtení reklamních e-mailů jsem nezískal ani pouhé dvě koruny a u Spedia.net vlastním zatím jen body. Peníze jsem ještě nedostal, protože je jednotlivé společnosti posílají až při dosažení předem stanovené částky.

U Emailing.cz je tato hranice 100 Kč. Vidina snadno získaných peněz se rozplynula poměrně rychle a vydělávání přes internet podle mých zkušeností vůbec nefunguje. Společnosti se navíc téměř zdarma dostaly k mým osobním údajům, jejichž poskytování se běžně snažím vyhnout.

Jaké jsou vaše zkušenosti s vyděláváním přes internet? Vydělali jste si? Narazili jste na podvodníky? Přišel vám opravdu šek? Věříte tomu? Svěřte se nám do ohlasů ke článku!

Napsáno pro rubriku Vyzkoušeli jsme, Generace On-line, Lidové noviny, 01. 10. 2003

| DarkMasterABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Hostováno u FORPSI | Doporučujeme: webmaster tools