Brouzdej.cz


Přečtěte si: všechno | články | krátce





Doporučujeme: vyhrajte reklamní USB flash disky podle vašeho vlastního návrhu.

Potrat není od Boha III

Slíbil jsem ty metody interrupce - stojí za přečtení až do konce.

Jsou to metody od nás v ČR, jak jsem je stáhl z jednoho portálu na internetu. Či-li není to můj text, jen ho předkládám, neboť se mi jeví jako velice zajímavý. A poučný.

Troufnu si slíbit do příště ještě obrazovou dokumentaci vývoje plodu pro lepší představu.

---------------------------------------------------------------------------

Miniinterrupce

Miniinterrupce (vakuumaspirace a kyretáž) se provádí do 8. týdne těhotenství. Původně se prováděla pouze vakuumaspirace, ale protože nenarozené dítě v děloze zákrok někdy přežilo a hlavně v děloze zůstávaly zbytky dítěte, provádí se následně ještě kyretáž. Přes roztažené děložní hrdlo se do dělohy vsune plastická trubička s ostrým hrotem. Je připojena na silnou vývěvu, podobnou vysavači, ale s 29krát silnějším účinkem. Vývěva roztrhá dítě na kousky a vysaje jej do nádoby. Poté se do dělohy vsune kyreta (ocelový nůž zakulaceného tvaru), aby se vyškrábla placenta a zbytky dítěte.

Kyretáž nebo vakuumexhausce

Do 12. týdne těhotenství se potrat provádí tzv. evakuací děložní dutiny kyretou po roztažení děložního hrdla nebo vakuumexhauscí – tzv. odsátí děložního obsahu.

Roztažení a vyprázdnění

V době, kdy se potrat provádí tzv. evakuací děložní dutiny kyretou a tzv. potratovými kleštěmi - do 16. týdne těhotenství - je nenarozené dítě již moc velké na to, aby prošlo děložním hrdlem. Do dělohy se vsunou kleště, chytne se noha nebo jiná část těla a kroutivými pohyby trhají části těla dítěte. Páteř musí být přelomena a lebka rozdrcena, aby mohly být z dělohy odstraněny. To, že lékař zákrok provedl správně, pozná podle škrábavého zvuku stěny děložní.

Redukce po léčbě neplodnosti

Tato metoda se používá kolem 16. týdne při redukci počtu nenarozených dětí v děloze zejména po umělém oplodnění. Přes břicho matky je za pomocí ultrazvuku do plodového vaku zavedena dlouhá jehla a do srdcí vybraných dětí je vstříknut silný koncentrovaný solný roztok (chlorid draselný). Dojde k zástavě srdce a dítě umírá (vysoké nebezpečí spontánního potratu zbylých nenarozených dětí).

Prostaglandiny

Po 12. týdnu, zejména ale po 16. týdnu se podávají prostaglandiny nebo jiné léky vyvolávající velmi silné děložní stahy, které vypuzují vyvíjející se nenarozené dítě. Kontrakce jsou mnohem silnější než normální přirozené porodní stahy, takže dítě je jimi zabito - v některých případech dojde i k utržení hlavy. Při této metodě se někdy používá i chlorid draselný, který je nenarozenému dítěti vstříknut do srdce.

Císařský řez

Hysterotomie se používá v pokročilém stádiu těhotenství až do porodu. Děloha je chirurgicky otevřena v oblasti břišní stěny podobně jako u porodu císařským řezem. Pupeční šňůra je přeříznuta, když je nenarozené dítě ještě v děloze, čímž se přeruší zásobování kyslíkem a dítě se udusí. Někdy je dítě vyjmuto ještě živé a v tom případě je ponecháno bez pomoci, dokud nenastane smrt nedostatkem péče.

Potrat částečným porodem

metoda byla povolena v USA; 5.11.2003 prezident Bush podepsal zákaz této metody
Tato metoda zabíjí děti staré 20. týdnů (4 1/2 měsíce těhotenství) a více. Po třech dnech příprav potratář pomocí ultrazvuku zjistí polohu nohou a chodidel dítěte. Pomocí velkých kleští uchopí jednu nohu, silně zatáhne, aby přiměl dítě k tomu, aby se obrátilo nohama dolů. Dále táhne nohu děťátka skrze porodní cesty. Poté je dítě porozeno koncem pánevním za pomoci potratářových rukou - druhá noha, a pak tělo, ramena a ruce. Hlavička dítěte "obvykle" zůstane v děloze. Následuje poslední krok, "lebeční dekomprese plodu". Zavřenýma tupýma nůžkama potratář udělá díru do zátylku a vysaje mozkovou tkáň, což způsobí smrt dítěte. Až do tohoto okamžiku dítě žilo a vše vnímalo. Lebka klesne a mrtvé dítě je vyjmuto.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Podle platného zákona č. 66/1986 Sb. může žena požádat o provedení potratu bez omezení do 12. týdne těhotenství. Do 24. týdne těhotenství je možné provést potrat z genetických důvodů. Je-li ohrožen život matky nebo je prokázáno těžké poškození nenarozeného dítěte nebo nenarozené dítě je neschopno života, je povoleno potrat provést během celých devíti měsíců těhotenství.
Za potrat se mj. považuje porozené dítě, které projevuje alespoň jednu ze známek života a má porodní hmotnost nižší než 500g, ale nepřežije 24 hodin po porodu


| Joel







ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Hostováno u FORPSI | Doporučujeme: webmaster tools