Život dospívajícího bloggera není žádný med. Snažíte se v rámci svého blogu uspokojit své čtenáře, ale jakmile na váš weblog přijde maminka, je s vaší snahou konec. Na svůj hrb dostanete další povinnosti. Pod náporvem nových úkolů vás hned přejde chuť na blogování čuňačinek.
Nedávno jsem do svého blogu psal varování pro ostatní bloggery, aby si uvědomovali, že jejich weblog může číst nežádoucí osoba. Dospívající teenager Dominika se ve svém weblogu rozepsala o svých sexuálních zkušenostech. V ohlasech se však brzy ozvala její maminka. Svojí dceru vůbec nepochválila a její ohlas působil věruhodně. Mladá bloggerka proto začala tvrdit, že na jejím blogu píše více lidí. Maminka se ozvala znovu a tentokrát docela věruhodně reagovala na příspěvky ostatních čtenářů.
No to je docela prima. Moje dítě píše čuňačiny, já na to tady reaguju, cizí lidi se do toho pletou, dcera lže, že jsou dvě, a kdo z toho má dobrej pocit? No přece, já, Mamííínka. Doma si s dceruškou povídáme, co je normální, ana to nechce poslouchat, protože je v pubertě a já v rámci výchovných prostředků a psychologických působení mám žně, protože jsem rozený psycholog a pedagog.
A protože jsem dost sebevědomá, mám pocit, že to konečně dostalo nějakej šmrnc a nebudou se tu objevovat jenom čuňačiny. A samozřejmě pokud bude založen novej blogíček, určitě ho jednou objevím. Není to cílené šmírování, protože já na netu hledám trošku jinou zábavu. A ty, Domčo, toho koukej nechat, nebo ti seberu myš, klávesnici a volant a budu si to tahat sebou do práce a nebo dostaneš pár facek.
Tak čau všichni, kdo čtete takovýhle blbiny, bavit se dá různě a tohle mi příjde dost trapný. Jo, a zvýšit čtenost tohle určitě nemá, nejsou z toho žádný prachy. Mamííínka
Také nechcete, aby vaše dítě brouzdalo na erotických stránkách? Netěší vás, že píše svůj první erotický weblog? Bojíte se sexuálních predátorů, kteří vaše dítě mohou obtěžovat na chatu? Řešení je jednoduché.
1. Umístěte počítač do obýváku anebo tam, kde bude vaše dítě pod dozorem.
2. Brouzdejte po Internetu společně se svým dítětem.
3. Instalujte si kvalitní antispamový filtr. Nevhodný obsah totiž může přijít i e-mailem.
4. Zajímejte se o on-line kamarády vašeho dítěte. Čtěte jeho poštu a vytvořte si společnou e-mailovou schránku, kterou budete společně s dítětem číst.
5. Podporujte dítě i v jiných aktivitách (sport, umění). Nemělo by jen sedět u počítače.
Další inspiraci hledejte v článku Internet může být pro děti nebezpečný
.
| DarkMaster
ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Web neměří žádnou návštěvnost, ani nesbírá osobní údaje. Proto tady není cookie lišta.