Z USA přišla zpráva, že ve volbách zvítězil stávající prezident George Bush. Považuji za svoji povinnost poskytnout novému prezidentovi několik nezištných rad a doporučení. Jestli se jimi bude řídit, tak spasí svět a už nikdy nespálí kuře v mikrovlnce.
Prezident George Bush je v současné době již 44 prezidentem Spojených Států Amerických. Narodil se v roce 1946 v New Haven a státě Connecticut a vyrůstal v Mindland a Houstonu, které patří k Texasu. V roce 1968 vystudoval Yale University a potom sloužil jako bojový pilot F-102 v texaské národní gardě. Později si dodělal poměrně prestižní titul MBA na Harvard Business School. Po obdržení titulu pracoval na úspěšné kampani svého otce a pomohl založit skupinu parnerů, která koupila značku Texas Rangers baseball. Až do svého zvolení guvernérem guvernérem pracoval pro již zmíněné Texas Rangers. Prezidentem USA byl jmenován 20. ledna 2001, kdy uspěl se svojí vlastní kampaní v níž naznačil své cíle.
Pokud jsem to správně pochopil, tak slíbil lidem v USA reformu veřejných škol, transformaci národní obrany, daňovou a další nutno podporu pro občany. Jeho pozici však výrazně ovlivnil bohužel podařený útok terostické organizace Al Kajdá. George Bush reagoval zcela logicky, když vyhlásil terorismu válku a ukázal se jako hrdý Američan. Nezalezl zbaběle do kouta a vzkázal jasně případným následovníkům Muhamada Aliho, že se časy zásadně mění. Neváhal poslat své vojáky do bojů v Iráku, který údajně skrýval nebezpečné zbraně chemického ničení. Neustále jsme byli svědky strachu USA o vlastní bezpečnost a v našich novinách se objevovaly fotografie po zuby ozbrojených hlídačů demokracie.
Myslím si, že to George s ochranou bezpečnosti trochu přehání a měl by si vzít inspiraci třeba z malé České republiky. Když nám hrozilo nebezpečí, rozhodla se naše vláda posílit ochranu letiště jedním obrněným transportérem. Vytáhli tedy z hangáru vozítko, kterému ještě fungovala kola i převodovka a odvezli jej před vstupní halu. Vojáci vyfasovali ze zásobovacího skladu nějaké ostré náboje, které nám ještě zbyly z druhé světové války a pro jistotu se zkomplikovala doprava před budovou rádia Svobodná Evropa. Kdyby to chtěl zlý terorista vyhodit do povětří, musel by hledat vhodné místo k parkování a vsadím se, že by na svůj vůz dostal také botičku od městské policie.
Uplynulo pár měsíců a Mladá Fronta Dnes přinesla zprávu o nebezpečném teroristovi, který se prý pohyboval v Praze aniž by o něj zavadil náš zpravodajský agent. Jestli si dobře vzpomínám, tak tato aféra skončila poněkuď neslavně. Zjistilo se totiž, že se nejednalo o teroristu, ale byl to jen náhodný obchodník, jehož jméno se shodovalo s jistým lotrem Al Kajdy. Proč jsme nepodnikli žádná bezpečnostní opatření? Naši agenti jednoduše věděli, že nám nebezpečí nehrozí a policie se raději zajímala o zápas Baník vs. Sparta Praha. Hooligans jsou totiž mnohdy nebezpečnější než sám Usáma bin Ládin.
Bush by si měl vzít příklad i z jiných oblastí, které naše republika výborně zvládá. Zajímavá je například naše imigrační politika. Případné zájemce o azyl totiž prověřujeme tak dlouho, že to čekání nevydrží a raději utečou do sousedních zemí. Představuje to nevyčíslitelnou úsporu. Naopak počestné turisty nečekají na hranicích žádné složité procedury. Policie vám přátelsky zamává z okénka a často ani nechce vidět váš občanský průkaz. Po průjezdu hranic na vás čekají vysoce umělecky hodnocení sádroví trpaslci a trhovci s padělaným zbožím. Jsme země, která se nebojí ukázat své kultruní hodnoty nedaleko hranic s cizím státem.
Nepřeháníme to ani s výzbrojí naší armády či policie. Zrovna včera jsem četl v novinách o nových pouzdrech na pistole, které jsou vyrobeny tak šikovně, že z nich nejde zbraň bleskově vysunout. Šetří se tím na nábojích, protože policista v ohrožení raději použije příruční tomfu. Když někoho praštíte obuškem po hlavě, nestojí to ani korunu! Elitní přepadové komando rovněž nafasovalo malé baterky na pušku, které se však při nácviku akcí uvolňují a padají na zem. Opět šetříme nemalé peníze za výcvik specialistů v noci, odpadají zákonem povinné příplatky ke mzdě a zločinci se chytají zásadně pod rouškou denního světla. Americký prezident také uvažuje o jaderném deštníku nebo systému chytrých družic, který by měl USA ochránit před útoky teroristů. Chytří Češi žádné takové opatření nepotřebují. Naše čtyři stíhačky s přehledem pokryjí celý prostor a pokud bude potřeba, skrýváme v hoře Blaník další posily.
Máme rovněž skvělé zdravotnictví, které by nám každý stát mohl závidět a velmi dobrou podporu drobného podnikání. Naše vláda vytvořila přísné daňové podmínky, aby vyčistila trh a zůstali na něm pouze ti nejlepší. Máme rovněž premiéra, který to s námi před volbami myslí upřímně a je sociální demokrat. Naši politici jsou kultivovaní (samý slušný a zdvořilý Mirek Dušín) a pokud se jim vytvoří příznivé podmínky, rádi se dohodnou na přestupu do jiné ligy. Také jsou věrní svojí práci a někteří ji dělají celý svůj život. Málokdy vidíte takové nasazení a sebeobětování pro dobro naší společnosti.
Jsme tolerantní vůči občanům jiné národnosti, kteří mají problémy s integrací a slušně je oddělujeme zdí, aby nebylo slyšet jejich hraní u táborových ohňů.
Je ještě mnoho oblastí, které bych mohl zmínit. Třeba náš školský systém, který mladé lidi naučí pojmenovat kdejaký pahorek v Brazílii anebo zpaměti odrecitovat několik sonetů od Shakespeara v latině a ještě pozpátku.
Jsem hrdý na to, že jsem Čech. Miluji svoji zemi a vidím, jak je každým dnem dokonalejší. Doufám, že si nás George vezme jako zářivý příklad dobře fungující demokracie.
| DarkMaster
ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Web neměří žádnou návštěvnost, ani nesbírá osobní údaje. Proto tady není cookie lišta.