26.4.2007 Poslední dobou začíná být na naší politické scéně opět veselo.
Poslední dobou začíná být na naší politické scéně opět veselo. Ne, že by se snad politici vrhli ma komiku plánovaně, naopak je to mnohem horší. Jejich komické výstupy jsou myšleny smrtelně vážně.
Ministr vnitra Ivan Langer se přetahuje s předsedou ČSSD o to, kdo z nich chytil uprchlého Radovana Krejčíře. Ani jeden, z vás, pánové, ani jeden. Nicméně zde dochází k porcování medvěda, i když ten sice zrovna neběhá, ale je chycen v neznámém lese. JAR, kde došlo k zatčení Radovana Krejčíře podmiňuje jeho vydání jinou kauzou, která se táhne už dva roky, a která se má stát precedentem. Vyhlídky na rychlé ukončení řízení jsoustále v nedohlednu a odhaduje se, že precedentní kauza se potáhne ještě nejméně dva roky. Je tedy úplně s klidem možné, že Radovan Krejčíř bude propuštěn na svobodu a zmizí do jiné země. Prostředků na to má dost.
Komika také silně účinkuje v případě jednání o protiraketovém radaru, které u nás chtějí vybudovat USA. Dokonce poslanci vyjeli na Marshallovy ostrovy, aby zhlédli radar, který by se měl k nám přestěhovat v akci. Komunistický senátor nedodal včas na americké velvyslanectví potřebné dokumenty pro udělení víza a lhůtu tak promeškal. Předseda komunistů Vojtěch Filip okamžitě spustil křik a nepořádek komunistického senátora vydával za imperialistickou zvůli. Dalším komikem se stal poslanec Miroslav Svoboda. Tento sociálnědemokratický zákonodárce byl ve výpravě a po prohlídce radaru neskrýval své nadšení, jak jeho obavy byly rozptýleny, že se instalací radaru zvýší bezpečnost ČR a celé středozápadní Evropy, přičemž radar nemá vůbec žádné škodlivé účinky. Pak ale prohlásil, že bude hlasovat proti, protože si to tak přeje ČSSD, ale bude se snažit pro radar získat další své spolustraníky a bude je informovat o tom, že je pro jeho výstavbu u nás.
Podobně se zachoval i sám předseda Jiří Paroubek. V rozhovoru pro média řekl, že on není proti radaru, ale protože chce být předsedou ČSSD tak musí být proti radaru. Také se v tom nevyznáte? Odůvodňoval to tím, že si to nepřeje ČSSD. To ale vcelku hraničí se schizofrenií, protože Jiří Paroubek má vůči ČSSD majetnický vztah. Jinými slovy Paroubek je pro. ČSSD je Paroubek. ČSSD je proti...
Další komediální vstup se odehrál takřka v tichosti. Do vedení ČSSD se po roce vrátil exposlanec Michal Kakao Kraus. Vyšetřování stále běží, ale asi Jiří Paroubek trochu slevil ze svého "stačí jen podezření..." Znovu se ukazuje, že Krausův odchod byla jen předvolební fraška. Vždyť už je zpátky i Stanislav Gross na postu odborníka přes bezpečnostní služby... Zkrátka je vidět, jak ČSSD má absolutní nedostatek kvalitních osobností. Ale tady bychom se měli pozastavit a položit si ještě jednu otázku. Není to spíše o tom, že kvalitní osobnosti jsou umlčovány, vylučovány a nuceny držet "hubu a krok"?
Jiří Paroubek projevil přání za 6 let kandidovat na prezidenta republiky. Představa, že tento předlistopadový aparátčík by měl být hlavou tohoto státu je úděsná. Jako reakci na jeho krok oznámil předseda Senátu Přemysl Sobotka, že pokud bude kandidovat Paroubek, přihlásí se rovněž. Přemysl Sobotka neoplývá až tak velkým charisma, ale pokud si tyto dva politiky postavím vedle sebe, tak míň ostudy by udělal a reprezentativnější typ je předseda Senátu. iDnes uspořádala dokonce anketu k těmto možným kandidaturám. Pro Jiřího Paroubka by si aktuálně za prezidenta přálo 1745 hlasů a proti je 21758 hlasů. Pro Přemysla Sobotku by nyní bylo 2006 hlasů a proti 8993.
No řekněte sami. Vždyť bez politiků by tady byla vcelku nuda, ne?
| brudra
ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Hostováno u FORPSI | Doporučujeme: webmaster tools