2.6.2006 Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká nařídila na základě Kubiceho zprávy otevřít odložené kauzy.
Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká nařídila na základě zprávy Jana Kubiceho otevřít některé odložené kauzy. Sama paní Vesecká k tomu pouze řekla, že se případy týkají osob zmiňovaných v Kubiceho zprávě, ale vzhledem k právě probíhajícím volbám nebude uvádět žádné podrobnosti ani o případech a ani o lidech, kterých se kauzy týkají.
Rychle jsem pročetl zprávu, která je běžně dostupná na internetu a v této zprávě je velké množství jmen a zajímavých informací. Velice často jsou zmiňováni pan Vybíral, který v té době zastával funkci náměstka ministra dopravy, pan Láznička, tehdy tajemník státního fondu dopravní infrastruktury, padají i jména jako Schwarzová (vedoucí kanceláře náměstka ministra dopravy Vybírala), Červenka (realitní makléř s úzkým vztahem k ČSSD), Šlouf (netřeba představovat), Šťáva, Šmejkalová (náměstkyně ministra práce a sociálních věcí), její podřízený Hyský (vedoucí oddělení řízení a modernizace zaměstnanosti), Mackrle (vládní zmocněnec pro Jihomoravský kraj) či Kiml (Lesy ČR). To je však jen jedna část zprávy.
V té další se to opět hemží velice známými jmény. Při domovní prohlídce u podnikatele Tomáše Pitra byly nalezeny Mrázkovy materiály. V první řadě však byla objevena informace týkající se Mrázkovy vraždy: "ve dnech 1.-5. ledna 2006 v době jednání o uvalení vazby na Tomáše Pitra se konala schůzka, kterou vedl Václav Kočka, poradce Paroubka z agentury 1. česká produkční v restauraci v centru Prahy za účasti: Jana Kočky a Václava Kočky staršího a několika dalších příbuzných osob, kdy se při této schůzce mluvilo o zabití Mrázka. O úmyslu zabít Mrázka se měl Mrázek dozvědět od neustanovené osoby z pražského podsvětí někdy koloem 15. ledna, tato informace mu měla být potvrzena jeho známým jménem Spěvák, který je velmi dobře orientován v pražském podsvětí."
Mezi Mrázkovými materiály byly například kompromitující materiály o spojení premiéra Paroubka s pořadatelem Matějské pouti Kočkou (svým poradcem). Mrázek se znal i s Barkovou, které nabízel až čtyřicetimilionový úplatek za sjednání kontaktu s Grossem. Barková to údajně odmítla. Do této kauzy jsou zapojeni policisté Kopp a Dvořák, ale hlavně bývalý šéf úřadu vlády Přibyl, který měl úzké kontakty se zavražděným Kubínem. Kubín prováděl odposlechy pro ČSSD a známé osobnosti. Barková měla sjednanou schůzku s Mrázkem v den jeho vraždy na 16:00. Mrázek schůzku zrušil a ve 20:05 byl zastřelen. Po vraždě Kubína (zastřelen 13.3.) vzkázal Stanislav Gross prostřednictvím obhájce Barkové, že nyní je na řadě ona. Proto plánovala útěk z ČR do Dominikánské republiky.
Mezi Mrázkovými kontakty jsou jména jako Hojdar, Šlouf, duo Svoboda - Snopková. Poslední dva jmenovaní měli dokonce osobní kontakt s Mrázkem při vyšetřování pokusu vraždy pana Lhotského, který proti směnce půjčil ČSSD 20 milionů. Ve spisu se dále objevují jména v materiálech jako Hlaváč, Husák a Skalický (všichni pracující v policejním sboru, Husák dokonce na nejvyšším postu) nebo JUDr. Vyvadil, který se angažoval ve funkci náměstka ministra spravedlnosti nevhodným způsobem a byl zaúkolován přímo premiérem (ministr byl obejit) k návštěvě Tomáše Pitra a vyjednáváním ohledně SETUZY.
Objevuje se i jméno uprchlého miliardáře Krejčíře. Podle materiálů byla učiněna nabídka na Krejčířovu hlavu ve výši 100 milionů. Finance měly pocházet od JUDr. Pechana s propojením na pana Kadlece (Čepro). Oba plánovali společně ovládnout trh s LTO.
Pochopitelně nesmí chybět nejsmutnější politická postava uplynulých dvou let, Stanislav Gross. Ve zprávě se přímo a doslova píše o odposlechu: "Velmi přátelské vztahy s Přibylem, Gross se ho ptá, zda posílal svého známého na Zbraslav (sídlo ÚOOZ) a jestli z toho něco je? Mrázek měl mít výrazný podíl na jeho odstoupení z pozice premiéra, Gross posílal Mrázkovi prostřednictvím další osoby SMS zprávu ve znění "že již skládá funkci a ať ho už nechá na pokoji" - z toho vyplývá, že tehdejší premiér měl z Mrázka strach."
Objevuje se i "informace o Grossově tichém společenství v Sokolovská uhelná a odlivu kapitálu této společnosti ve prospěch společnosti Nomura, za spolupráce osob Zach, Šmejc (TV Prima, PPF), pozn. Paroubek o celé věci dobře ví."
Další informace hovoří o snaze některých právníků zasahovat do některých kauz s účelem vyšetřování ovlivnit nebo zastavit: "informace o snaze skupin právníků Teryngl, Sokol, Maleček, Schöber, Németh, kteří si snaží zajistit silné financování bývalých policistů Láska, Libor Gregor, kteří by měli být součástí shora uvedené skupiny právníků, kteří tyto bývalé policisty dlouhodobě financují, a to ze získaných peněz z banky Nomura, Sokolovské uhelné, SETUZY a Union banky, přičemž hlavním cílem této skupiny právníků bylo a je oddálit, zastavit, pozdržet, zmařit co nejvíce vyšetřování závažných kauz jako je IPB, Nomura, Setuza a Krejčíř. Je zde informace, že před odchodem od policie si vyšetřovatel Láska zpracovávající kauzu IPB stačil okopírovat veškeré důležité důkazní materiály proti IPB a Nomuře a další, které předal k dispozici shora uvedené skupině právníků."
Zavražděný Mrázek měl spoustu materiálů, dokonce na jednom se našla hodně zajímavá informace: "Informace o existenci zahraniční firmy, přes kterou Gross spolu s Paroubkem a Sobotkou vyvážejí své peníze ven do zahraničí a současně skrz tuto firmu platí své soukromé aktivity a objednávky, aby nemuseli platit daně... Finanční toky pocházejí od firmy Kenvelo, která je v úzkém kontaktu se Stanislavem Grossem, kterého firma Kenvelo sponzoruje za to, že Gross zařídil po atentátu granátem na kasino Royal Na Příkopech v Praze, že tyto prostory získá společnost Kenvelo. Tato společnost sponzoruje celou Grossovu rodinu. Finanční toky z této společnosti směřují do bankovních domů ČSOB a ČNB. V této souvislosti je zde úzká vazba na auditora Helenu Vojáčkovou, která prováděla v těchto bankách audit a prováděla kontrolu účetnictví těchto bank, aby nedošlo k odkrytí těchto finančních toků. Gross se Sobotkou ji "uklidili" ke svému kamarádu Tvrdíkovi do ČSA, kde Vojáčková nastoupila do ekonomického týmu." Jako perlička snad už může znít informace, že byly plánovány vraždy Grosse (dokonce snad dvakrát) a Tvrdíka. Korupce, kšefty, vraždy, vydírání, pletichy, boj o moc, to je vše, kam to někteří představitelé sociální demokracie po osmi letech vlády dotáhli.
Jmen je přehršel a jejich jediným jmenovatelem je politická strana a mocenské či majetkové aktivity představitelů této strany. Koho se přesně týkají znovu otevírané kauzy se můžeme jen domýšlet, ale při takovém výběru můžeme téměř poslepu tahat kartičky se jmény. Osobně bych moc nedal za to, že nejvíce exponovanými osobami budou pravděpodobně Gross, Sobotka, Tvrdík, Přibyl a Paroubek. Sám jsem zvědav, zda Renáta Vesecká po volebním víkendu promluví konkrétněji.
| brudra
ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Hostováno u FORPSI | Doporučujeme: webmaster tools