14.5.2006 (akt. 15. a 16.5.) Uprchlý miliardář Radovan Krejčíř zveřejnil směnku s podpisem Stanislava Grosse.
Uprchlý miliardář Radovan Krejčíř zveřejnil směnku na šedesát milionů, kterou podepsla Stanislav Gross. Jedná se vlastně o směnky dvě, protože mezi Krejčířem a Grossem ještě figuruje zprostředkovatel Jakub Konečný. Nejprve podepsal první směnku Krejčířovi Konečný a druhou hned nato Gross Konečnému. Zprostředkovatel Konečný je však již přes rok nezvěstný a policie se domnívá, že byl zavražděn a podezírá právě Radovana Krejčíře, že má Konečného na svědomí.
Již dříve informoval ministr vnitra Bublan, že prý policie zachytila faxovou korespondenci, ve které se údajně Radovan Krejčíř snažil zadat výrobu falešné směnky. Radovan Krejčíř se poprvé o směnkách zmínil loni v říjnu. Zveřejnění směnek několikrát odložil. Bublanovo obvinění odmítl s tím, že směnky byly na prověření pravosti odbornými experty ve Švýcarsku. V knize Radovan Krejčíř otiskuje část jakéhosi znaleckého verdiktu (potvrzuje pravost podpisů), ale jméno znalce ani ústavu zveřejnit nechce: "Nechci ohrozit strategii při vymáhání směnky." Radovan Krejčíř dále uvádí, že dal znalcům jako podklad ke zkoumání pravosti Grossova podpisu část údajného deníčku Stanislava Grosse, který má prý k dispozici. Znalci pak srovnali písmo z "Grossova deníčku" a údajný podpis Grosse na směnce a dospěli k závěru, že "se jedná o autentický podpis Grosse". Je otázka jak vůbec pan Krejčíř přišel k deníčku Stanislava Grosse a zda je vůbec deníček pravý.
Radovan Krejčíř chce těmito směnkami dokázat pravdivost svých slov, že sociálním demokratům půjčil 28. března 2002 šedesát milionů korun v černém kufříku značky Louis Vuitton. Kufřík předal zprostředkovateli Konečnému a ten ho následně okamžitě předal Stanislavu Grossovi. Stanislav Gross přešel okamžitě do protiútoku: "Pan Krejčíř se tímto dopouští trestného činu padělání a pozměňování peněz. Vzhledem k jeho kriminální minulosti to není nic překvapujícího. Platí závěr policie a státního zastupitelství, že se pokusil můj podpis zfalšovat, protože jsem nikdy nic takového nepodepisoval," tvrdí bývalý politik, který dodnes nedokázal věrohodně doložit své osobní finance. Není nic jednoduššího, než sehnat nějaký dokument, který v té době prokazatelně podepsal Stanislav Gross a podpisy porovnat. Také je s podivem, že policie a státní zastupitelství už má závěr, když směnky byly zveřejněny teprve dnes.
Radovan Krejčíř dále uvedl, že dlužnou částku nebude od ČSSD soudně vymáhat: "Nejde to, protože já bych peníze mohl vymáhat jen po panu Konečném a ten je nezvěstný. Jediná cesta je, že by byl Konečný úředně prohlášen za mrtvého a jeho směnku by pak začal na Grossovi vymáhat Konečného dědic. Nakonec to však celé může dopadnout tak, že směnka propadne.“ Radovan Krejčíř je prý smířen s tím, že jeho směnky na šedesát milionů propadnou a už je oželel. "Pro mě je nejzásadnější, aby se prokázalo, že tu směnku podepsal Gross. To je alfa a omega. Svůj další život si dokážu představit i bez šedesáti milionů korun,“ vysvětluje v knize.
Kopie obou směnek má k dispozici MF Dnes a jsou otištěny v nové Krejčířově knize "Odhalení", která přišla dnes, 15.5., na trh. Je jasné, že se v tomto případě musí postupovat se soudy opatrně, protože se stále přesně neví, na které straně je pravda. Může to být klidně podvrh a nebo se jen Stanislav Gross snaží uchránit ČSSD blamáže, která by mohla v případě pravosti směnek nastat v letošních volbách.
16.5.2006
Včera policejní mluvčí potvrdil, že ke Krejčířovým obviněním z přípravy podvodu a přípravy vraždy celníka přibylo další. Falšování a pozměňování peněz. Aniž bych se chtěl jakkoli pana Krejčíře zastávat, je obdivuhodná rychlost s jakou byl policií obviněn z falšování směnek, když u nás tyto směnky zatím nikdo v reálu neviděl. Včera bylo možno též vidět ministra Bublana (nebylo ze šotu jasno, zda jde o archivní záběr nebo nový) jak potvrzuje, že policie zachytila faxovou korespondenci, v níž Radovan Krejčíř "zadával výrobu směnky" včetně požadavků na barvu. Přitom ze zveřejněných směnek je jasné, že se jedná o tiskopisy, které se dají celkem snadno zakoupit. Proč by se tedy Radovan Krejčíř namáhal s výrobou padělku, když by šlo jednoduše na tiskopis napsat potřebné údaje?
Stanislav Gross řekl: "Pan Krejčíř se tímto dopouští trestného činu padělání a pozměňování peněz. Vzhledem k jeho kriminální minulosti to není nic překvapujícího. Platí závěr policie a státního zastupitelství, že se pokusil můj podpis zfalšovat, protože jsem nikdy nic takového nepodepisoval." Na tento výrok Radovan Krejčíř včera zareagoval: "Pan Gross by si měl uvědomit, že podle mého čistého trestního rejstříku žádnou kriminální minulost nemám. Ale myslím si, že jeho čeká kriminální budoucnost, protože já mu těch 60 milionů neodpustím. Že je to nenapravitelný lhář, se prokázalo v minulosti již vícekrát. Také nechápu, jak mohou být hotovy závěry policie a státního zastupitelství, že je podpis falešný, když směnka byla zveřejněna teprve dnes a do té doby ji nikdo neviděl."
Radovan Krejčíř byl dvakrát ve vazbě. Poprvé v roce 2002, kdy ve vazbě strávil pět měsíců kvůli půlmiliardovému celnímu úniku. Vina mu prokázána nebyla a navíc se ukázalo, že tři měsíce byl ve vazbě nezákonně. Následně Radovan Krejčíř požadoval v žalobě na ochranu osobnosti satisfakci a odškodnění ve výši šesti milionů. Vysoudil nakonec odškodnění ve výši dvou set tisíc korun. Tento verdikt ale zrušil Vrchní soud, odškodnění Krejčířově rodině nepřiznal s tím, že stačí morální odškodnění verdiktem, že vazba byla nezákonná. V roce 2004 byl Radovan Krejčíř ve vazbě znovu kvůli údajnému tunelování společnosti Technology leasing. Ani zde mu však vina prokázána nebyla.
Radovan Krejčíř si zatím vyslechl dva rozsudky. V prvním byl pravomocně zproštěn obžaloby za údajný podvod s pozemky v Letech u Prahy, v druhém padla dosud nepravomocná podmínka za údajné neproclení dovezených aut. V současnosti se vyšetřuje případ třímiliardového celního dluhu společností Bena a Tukový průmysl a údajné snahy Krejčíře o podvedení státního podniku Čepro. Krejčířův údajný třináctičlenný gang se podle policie pokusil od státu vylákat složitým podvodem dvě miliardy korun. Radovan Krejčíř je v rámci zločinného spolčení od června stíhán za přípravu podvodu souvisejícího s celním dluhem ve výši 2,8 miliardy korun a za přípravu vraždy celníka.
Nepochybuji o tom, že se Radovan Krejčíř pohybuje na hraně zákona. Dokud ale nebyl odsouzen, musí se na něj hledět jako na bezúhonného. Jiné případy se táhnou roky. Byl už například obviněn exposlanec Kraus za svou kakaovou euforii? Zato Krejčíř je obviněn ihned a bez hmatatelného důkazu. Anebo jako důkaz postačí slovo usvědčeného lháře, "křišťálového Standy"? Celé to nelibě zavání politickou objednávkou před volbami. Navíc mám pocit, že se Lidový dům strachuje. Že by byly směnky skutečně pravé?
| brudra
ABC Brouzdej ; blog @ brouzdej.cz | Přihlásit se Vytvořil Pavel Ptáček © 2003 - 2005 ( o webu ) | Hostováno u FORPSI | Doporučujeme: webmaster tools